Bakan Tekin’in 23 Nisan hediyesi… Çocuklar istedi Bakan Tekin maça götürdü

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 23 Nisan çocukları adına önceki gün söyleşi yapmak için farklı okullardan gelen öğrencileri makamında kabul etti, röportajda çocukların sorularını cevapladı. Söyleşi esnasında Beşiktaş maçını izlemek istediklerini söylemeleri üzerine Bakan Tekin çocuklara birlikte maç izleme teklifinde bulundu.

STADYUMDA İLK KEZ MAÇ İZLEDİLER
Bakan Tekin ve beraberindeki çocuklar müsabakanın oynanacağı Tüpraş Stadyumu’na geldi. Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Hasan Arat’ın da eşlik ettiği ziyarette Beşiktaş Müzesi’ni de gezen çocuklara Beşiktaş’a ait formalar ile çeşitli hediyeler verildi. Bakan Tekin ve beraberindeki çocuklar daha sonra Trendyol Süper Lig’in 33’üncü haftasında Beşiktaş ile MKE Ankaragücü karşı karşıya geldiği maçı izledi. Maç sırasında duygularını paylaşan ve çok heyecanlı olduklarını ifade eden çocuklar, bu sayede ilk defa bir maçı stadyumda izleme fırsatı bulduklarını dile getirdiler. 23 Nisan hediyesi olarak kendilerini maça götürerek hayallerini gerçekleştirdiği için Bakan Tekin’e teşekkür ettiler.

‘DERSİMİZ FUTBOL’
Bakan Tekin ise çocuklarla birlikte maçı izlediklerini belirterek, “Bu akşam dersimiz futbol. 23 Nisan programımız kapsamında bizleri ziyarete gelen öğrencilerimizin birlikte futbol maçı izleme ricası üzerine Beşiktaş-MKE Ankaragücü maçında çocuklarımızla beraber stadyumda yerimizi aldık. Ülkemizin iki güzide futbol kulübü olan Beşiktaş ve MKE Ankaragücü’ne başarılar diliyorum. Gönül verilen renkler ne olursa olsun, kazanan dostluk olsun” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir